Akademia zdrowego biegania

Autorski program treningowy Szczepana Figata

Opracowany przez Szczepana Figata zestaw ćwiczeń buduje odpowiednie wzorce ruchowe. Właściwy dobór ćwiczeń poprzedzony jest specjalistyczną analizą techniki biegu i chodu. Autorski program treningowy to połączenie własnych doświadczeń w terapii z pacjentem, treningów sportowych, jak również z pracy z najlepszymi biegaczami na świecie.

ANALIZA TECHNIKI BIEGU

Podczas kompleksowego badania techniki biegu i chodu wskażemy ich słabe punkty oraz zaproponujemy adekwatne postępowanie korekcyjne. Jest ono dedykowane biegaczom amatorom i profesjonalistom, jak również triathlonistom o różnym stopniu zaawansowania.
Podczas analizy korzystamy z profesjonalnego sprzętu przeznaczonego do badań czynności stopy.

To, co łączy większość dyscyplin i konkurencji sportowych, to właśnie bieganie.
Kształtowanie odpowiednich wzorców ruchowych to podstawa bezpiecznego i efektywnego biegania. 

Podczas treningów wzorowej techniki biegu w sposób nowatorski i unikatowy uczę technik biegu. Pierwszy trening poprzedzony jest badaniem chodu i biegu uczestnika. Podczas wszystkich spotkań treningowych wnikliwie analizuję technikę ruchu oraz przeciążenia treningowe. Pomagam także dobrać optymalny rodzaj obuwia do biegania. Treningi przemyślane są w taki sposób, aby nauczyć biegacza przeciwdziałać każdej kontuzji, a co za tym idzie, pewniej i szybciej biegać.

Wszystkie treningi są odpowiednio rozplanowane oraz dopasowane do indywidualnych potrzeb i możliwości uczestnika. W trakcie treningu prezentuję zupełnie nowe ćwiczenia, które idealnie przygotują do biegania osoby chcące dopiero rozpocząć przygodę z tym sportem. Moje ćwiczenia znacząco poprawią także jakość i bezpieczeństwo ruchu doświadczonych biegaczy.

Potrafię pracować ze sportowcami na najwyższym światowym poziomie. Bardzo dobrze rozumiem i wspieram osoby, które dopiero chcą zacząć biegać. W latach 1989-1999 trenowałem wyczynowo biegi średnie, osiągając finały Mistrzostw Polski. Dobrze wiem, że odpowiednio prowadzony trening, pomaga osiągnąć zamierzony cel.

Chętnie podzielę się moim doświadczeniem. Zapraszam na wspólne treningi wzorowej techniki biegu.

SZCZEPAN FIGAT

ADRES

ul. Czerniakowska 178A lok. V

00-440 Warszawa

zadzwoń