fizjoterapia

Fizjoterapia to leczenie mające na celu przywrócenie, utrzymanie i maksymalne wykorzystanie mobilności, funkcji i dobrego samopoczucia pacjenta. Fizjoterapia pomaga w rehabilitacji, leczeniu schorzeń, urazów i kontuzji oraz ma znaczący wpływ na nasze zdrowienie i kondycję.

DRENAŻ LIMFATYCZNY (MANUALNY)

Masaż polegający na oddziaływaniu na układ chłonny, który sprawdza się zarówno aspektach leczniczych jak i kosmetycznych. Głównym zadaniem masażu limfatycznego jest poprawa krążenia krwi oraz zmniejszenie widoczności obrzęku.

MANIPULACJE MIĘŚNIOWO - POWIĘZIOWE

Metoda terapii na poziomie powięzi. Jeśli zostaną zdiagnozowane zaburzenia w jednostkach mięśniowo – powięziowych, stosujemy techniki manipulacji powięzi. Polegają na wprowadzeniu zewnętrznego tarcia i uzyskaniu miejscowego stanu zapalnego. Dzięki tej metodzie przywracamy odpowiednią funkcję w obrębie tkanek, zmniejszając dolegliwości ze strony układu ruchu.

MASAŻ
POWIĘZIOWY

Powięź jest wielowymiarową tkanką miękką, która otacza nasze mięśnie, kości oraz narządy. Nadaje ciału formę i strukturę. Jest to rodzaj masażu obejmujący rozciąganie i masaż tkanek łącznych lub powięzi. Istnieje wiele sposobów jego przeprowadzenia, dla tego każdy jest dobierany indywidualnie do danego przypadku.

PINOPRESURA

Nieinwazyjna metoda polegająca na uruchomieniu procesów samonaprawczych i fizjologicznych organizmu oraz zniesienie napięć z ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego.

SUCHE IGŁOWANIE

Inwazyjna metoda wykorzystująca igłę do penetracji skóry i stymulowanie punktów spustowych, tkanki mięśniowej oraz leczenie bólu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego. Metoda przeznaczona do wykonania tylko przez terapeutów po specjalistycznym szkoleniu.

TERAPIA MANUALNA

Terapia manualna to naturalna i nieinwazyjna metoda leczenia i diagnostyki stosowana w odwracalnych dysfunkcjach elementów tworzących układ ruchu, takich jak mięśnie, stawy, więzadła czy kręgosłup. Do diagnozowania i leczenia wykorzystywane są dłonie i dotyk oraz różne rodzaje ucisku.

ADRES

ul. Czerniakowska 178A lok. V

00-440 Warszawa

zadzwoń