Trening Medyczny

To zestaw ćwiczeń nakierowanych na dolegliwości bólowe lub przywrócenie sprawności po urazie, czy zabiegu. Opiera się on na odbudowie zakresu ruchu, siły i czucia głębokiego osłabionego obszaru.
Trening medyczny ma na celu przygotować do powrotu do sportu, pracy czy codziennego funkcjonowania. Celem tego treningu jest nie tylko podtrzymanie aktywności fizycznej, ale przede wszystkim budowanie świadomości własnego ciała.

Może stosować go każdy – niezależnie od wieku, płci czy powodu. Ćwiczenia nie tylko pomagają wrócić do formy i pełnej aktywności fizycznej, ale znacznie ją poprawiają. Bardzo ważnym elementem jest umiejętne dobranie zadań do dysfunkcji ciała danej osoby, jej ograniczeń, właściwości budowy czy wcześniejszych kontuzji. To praca, do której należy podejść bardzo indywidualnie. Korzyści z treningu medycznego jest bardzo wiele. W wielu przypadkach jest w stanie wyeliminować lub złagodzić dolegliwości bólowe. Zdarza się, że ludzie przyzwyczają się do swoich ograniczeń, myśląc, że nic już się nie da z tym zrobić, że muszą z tym jakoś żyć. Starannie dobrane ćwiczenia są w stanie to zmienić.

Stosujemy różne techniki fizjoterapeutyczne, aby zaspokoić potrzeby osób dorosłych, seniorów i pacjentów pediatrycznych. 

Nasi terapeuci ściśle współpracują z pacjentami, aby pomóc im poprawić ich potencjał ruchowy i powrócić do pełnej aktywności fizycznej.

Trening medyczny może pozytywnie wpłynąć na Twoją sylwetkę.

Siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej to przyczyny wad postawy, których skutkiem jest ciągłe przemęczanie, złe samopoczucie i zniechęcenie do działania. Przyczyną jest wszechobecny stres, jak i wielogodzinne przesiadywanie przed komputerem, które obecnie stało się normą. Prowadzą do przeciążenia mięśni posturalnych i zmian w postawie. W tym przypadku świetnie sprawdzi się odbudowa mięśni posturalnych dzięki czemu nie tylko pozbędziesz się zmęczenia i złego samopoczucia, ale też łatwiej będzie Ci stawiać czoła wyzwaniom w swoim życiu zawodowym i osobistym. 

Trening medyczny określa i diagnozuje dysfunkcje ruchowe optymalizując ich działanie. To dobre rozwiązanie dla osób uprawiających sport, także amatorsko. Dzięki indywidualnie dobranym zestawom ćwiczeń fizjoterapeuta przywróci komfort ćwiczenia. Trener medyczny nie tylko przywróci sprawność zastanych stawów czy uwzględni ograniczenia wynikające np. z wcześniejszych kontuzji albo indywidualnej budowy ciała, ale przede wszystkim nauczy właściwego traktowania ciała, co pozwoli stale odczuwać satysfakcję z aktywnego uprawiania sportu i uzyskiwać coraz lepsze wyniki.

Choć trening medyczny powstał głównie pod kątem sportowców, ich powrotu do sprawności fizycznej i bezbolesnego wykonywania czynności dnia codziennego po przebytym urazie, to z czasem nabrał szerszego zastosowania. Stał się pomocny w przypadku osób mało aktywnych fizycznie, osób starszych lub mających ogólne problemy ze zdrowiem, które chcą lepiej funkcjonować w życiu codziennym lub wejść w proces usprawniania dowolnej formy aktywności fizycznej.

Jeśli borykasz się ze skutkami kontuzji albo posiadasz dysfunkcję aparatu ruchu, to ten rodzaj treningu jest właśnie dla Ciebie.

ADRES

ul. Czerniakowska 178A lok. V

00-440 Warszawa

zadzwoń