MASAŻ RELAKSACYJNY

Masaż relaksacyjny pomaga w redukowaniu napięć mięśniowych, bólu placów, karku, szyi czy barków. Prowadzi do odprężenia całego ciała. Poprawia krążenie oraz przepływ limfy. Przede wszystkim jednak pozwala uspokoić emocje i zredukować stres.

Głównym celem masażu relaksacyjnego jest poprawa stanu psychosomatycznego pacjenta. Masaż odpręża nie tylko ciało osoby masowanej, ale także redukuje stres oraz napięcie psychiczne.

Masaż o charakterze relaksacyjnym można wykonywać codziennie. W zależności od masowanego obszaru ciała, czas jego wykonywani może być zróżnicowany.

Zabieg ten wykonywany jest ręcznie. Fizjoterapeuta podczas masażu relaksującego stymuluje tkanki organizmu w taki sposób, przy przynieść ukojenie. Posługuje się płynnymi, powolnymi technikami masażu. Ruchy wykonuje symetryczne i głęboko. Dzięki temu jest w stanie obniżyć napięcie mięśni poprzecznie prążkowanych, a także wpływa na zmniejszenie pobudliwości zakończeń nerwów czuciowych.

Na co ma wpływ fizjoterapia relaksacyjna

Zabieg relaksacyjny oddziałuje na skórę, zakończenia nerwowe znajdujące się w skórze, a także na na mięśnie, ścięgna, powięzi i więzadła. Eliminuje nadwrażliwość czuciową. Redukuje ból wywołany przez stres i napięcie mięśni przykręgosłupowych – szczególnie dyskomfort wywołany przez ból w obrębie głowy, karku oraz ramion. Pomaga znacząco rozluźnić całe ciało.

Ponadto masaż relaksacyjny pobudza układ krwionośny i limfatyczny oraz działa na tkankę tłuszczową. Przyspiesza metabolizm komórkowy oraz proces oczyszczania komórek z toksyn. Ma także kojący wpływ na ośrodkowy układ nerwowy oraz na układ hormonalny.

Masaż relaksacyjny skutecznie pomaga też uwolnić umysł od złych emocji i stresu. Zwiększa wydzielanie endorfin – hormonu szczęścia, przez co poprawa ogólne samopoczucie u osoby masowanej.

Dla kogo masaż relaksacyjny

Jeśli żyjesz w ciągłym pośpiechu, jesteś pod wpływem silnego stresu, czujesz się przepracowany, zmęczony, znerwicowany, odczuwasz chroniczne zmęczenie lub masz obniżony nastrój – masaż relaksacyjny może przynieść Ci ukojenie.

Masaż relaksacyjny polecany jest także dla tych osób, które zmagają się z zaburzeniami snu spowodowanymi nadmiernym stresem, przepracowaniem lub depresją.

Jest to też bezpieczny zabieg dla osób mało aktywnych fizycznie lub wykonujących tzw. pracę siedzącą. Masaż relaksacyjny bowiem doskonale rozluźnia napięcie mięśniowo-powięziowe powstałe w wyniku codziennego braku dostatecznego ruchu.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz chwili dla siebie, by zredukować stres, ból spowodowany ciągłym napięciem czy po porostu by poprawić sobie nastrój, zachęcamy do kontaktu. Nasi fizjoterapeuci chętnie wykonają masaż relaksujący na wybraną partię ciała lub na całe ciało. Dobiorą odpowiednie techniki masażu, tak by przyniósł on spodziewany efekt i wyeliminował te czynniki, które powodują u Ciebie dyskomfort.

ADRES

ul. Czerniakowska 178A lok. V

00-440 Warszawa

zadzwoń