mgr SZCZEPAN FIGAT

FIZJOTERAPEUTA

Doświadczenia jakie zebrałem podczas pracy z najlepszymi  sportowcami wskazują na to, że korekta techniki ruchu bezpośrednio przekłada się na poprawę wyników.

ADRES

ul. Czerniakowska 178A lok. V

00-440 Warszawa

zadzwoń
doświadczenie

Nazywam się Szczepan Figat. Jestem fizjoterapeutą, pasjonatem biegania i trenerem autorskiego programu technik biegu. W 2009 roku założyłem gabinet Fizjoterapia Figat, aby dzieląc się swoim doświadczeniem, pomagać innym.  

Posiadam wieloletnie doświadczenie w zawodzie. Pełniłem m.in. funkcję Trenera Odnowy Biologicznej w PZLA, PZS, PZBnO (1999-2009 r.). Jako fizjoterapeuta pracowałem przy realizacji programów telewizyjnych, takich jak: Taniec z Gwiazdami, You can Dance czy Taniec na lodzie.  

Jestem dyplomowanym magistrem fizjoterapeutą. Ukończyłem wiele szkoleń zawodowych (m.in. z zakresu klawiterapii, liczne szkolenia z terapii manualnej, kinezjologytapingu, tapingu, terapii powięziowej, akupresury, trigger points, polarity).  

Posiadam dyplom ukończenia Szkoły Terapii Manualnej K. Levita w Pradze i Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku wychowanie fizyczne. Zdobyłem specjalistyczną wiedzę na temat wielu systemów ćwiczeń rehabilitacyjnych, planowania i prowadzenia treningu zastępczego oraz wprowadzającego.  

Mam uprawnienia instruktora odnowy biologicznej, pływania i lekkiej atletyki. Obecnie jestem też fizjoterapeutą Adidas Runner’s Warsaw.  

W gabinecie Fizjoterapia Figat zarządzam zespołem kompetentnych i utalentowanych fizjoterapeutów oraz rehabilitantów. 

Z natury jestem dokładny i punktualny. Rzetelnie i z zaangażowaniem wykonuję moje obowiązki. Techniki, którymi się posługuję, a także dar empatii, pozwalają mi działać skutecznie i szybko. W pracy z pacjentem dokładnie analizuję postać i przyczynę bólu – muszę to zrozumieć, aby pomagać.  

Moim celem zawodowym jest ciągłe zdobywanie wiedzy w zakresie technik fizjoterapii i rehabilitacji, a także budowanie zespołu najlepszych terapeutów.  

„BIEGAM JUŻ OD 30 LAT. JAKO ZAWODNIK BIEGAŁEM W FINAŁACH MISTRZOSTW POLSKI NA 800 m.
PRZEZ 10 LAT BYŁEM KONTRAKTOWYM FIZJOTERAPEUTĄ W KADRZE OLIMPIJSKIEJ LEKKIEJ ATLETYKI, GDZIE PRACOWAŁEM Z NAJLEPSZYMI SPORTOWCAMI”
WZOROWA TECHNIKA BIEGU

To mój autorski program treningowy, który pomaga budować odpowiednie wzorce ruchowe.  

Stworzyłem specjalny zestaw ćwiczeń, będący połączeniem własnych doświadczeń w terapii z pacjentem, treningów sportowych oraz pracy z najlepszymi biegaczami na świecie.