MASAŻ SPORTOWY

Przyśpiesza regenerację mięśni, ścięgien, a także zmniejsza napięcie mięśniowe oraz zwiększa zakres ruchu, tym samym minimalizując ryzyko kontuzji. Ten rodzaj masażu polecany jest zarówno sportowcom, jak i amatorom.

Sportowy masaż znacząco przyśpiesza regenerację nie tylko mięśni, ale także ścięgien oraz więzadeł. Dodatkowo skutecznie zmniejsza napięcie mięśniowe i eliminuje zakwasy. Ten rodzaj terapii wpływa na zwiększenie zakresu ruchu, co się przekłada na większą wydajność osoby uprawiającej sport. Poprawia krążenie krwi i limfy, dotlenienia mięśnie i skórę. Pomaga w utrzymaniu wysokiego poziomu kondycji fizycznej i zdrowotnej.

Masaż sportowy pomaga skutecznie zapobiegać objawom patologicznym mięśni i stawów, powstającym w wyniku przeciążeń podczas intensywnego treningu. Dzięki masażowi sportowemu można przeciwdziałać osłabieniu mięśni, które naraża sportowca na kontuzje, w postaci naciągnięcia lub nawet naderwania mięśni i stawów.

Dla kogo jest masaż sportowy

Ze względu na swoją specyfikę, masaż sportowy dedykowany jest osobom regularnie uprawiającym sport, zarówno zawodowo, jak i amatorsko. Nie jest zalecany dla osób nieaktywnych. Także osoby z problemami ze strony układu krążenia i z chorobami nowotworowymi powinny go unikać i wybrać inny rodzaj terapii lub masażu. Ze sportowego masażu nie powinno się korzystać w czasie rekonwalescencji lub ostrej infekcji.

Czym różni się masaż sportowy od klasycznego

Bazą dla masażu sportowego są techniki masażu klasycznego. Jednak fizjoterapeuta wykonuje je ze zdecydowanie większą intensywnością i dużo bardziej energicznie. Dlatego też masaż dla sportowców bywa niekiedy bolesny.

Staramy się dostosować masaż do indywidualnych potrzeb każdego sportowca. Nie tylko biorąc pod uwagę uprawianą dyscyplinę, ale także takie czynniki jak: wiek, płeć oraz poziom wytrenowania.

Rodzaje fizjoterapii sportowej

Wyróżnia się wiele rodzajów masażu sportowego, m.in. w zależności od fazy przygotowań sportowca do zawodów:

  • podtrzymujący masaż sportowy (międzywysiłkowy) zwany także masażem podtrzymująco-kondycyjnym, zalecany jest na podtrzymanie kondycji pomiędzy zawodami lub intensywnymi aktywnościami sportowymi. Pomoże zapobiec zakwasom oraz utrzyma mięśnie w kondycji,
  • sportowy masaż startowy (przedwysiłkowy) ma za zadanie rozgrzanie mięśni, stanów, więzadeł tuż przed rozgrzewką zawodnika. Ten rodzaj masażu jest bardzo krótki i niezwykle intensywny,
  • masaż sportowy powysiłkowy zwany także masażem restytucyjnym ma za cel regenerację mięśni po zawodach czy intensywnym wysiłku sportowym. Zaleca się, aby każdy intensywny trening został utrwalony właśnie poprzez masaż sportowy powysiłkowy. 

Jeśli jesteś sportowcem lub regularnie trenujesz i chcesz:

  • uchronić się przed przeciążeniem mięśni i stawów lub uzyskać pomoc w leczeniu przebytych kontuzji,
  • dotlenić skórę, poprawić krążenie, wzmocnić mięśnie i stawy,
  • utrzymać swoją kondycję fizyczną na dobrym poziomie,
  • przygotować swój organizm do aktywności sportowej lub wzmocnić go po wysiłku

 

zapraszamy Cię do nas na masaż sportowy – nasi sportowi fizjoterapeuci pomogą Ci zadbać o utrzymanie dobrej formy.

ADRES

ul. Czerniakowska 178A lok. V

00-440 Warszawa

zadzwoń