Szczepan Figat Fizjoterapeuta

mgr SZCZEPAN FIGAT

FIZJOTERAPEUTA

Doświadczenia jakie zebrałem podczas pracy z najlepszymi  sportowcami wskazują na to, że korekta techniki ruchu bezpośrednio przekłada się na poprawę wyników.

ADRES

ul. Czerniakowska 178A lok. V

00-440 Warszawa

zadzwoń
doświadczenie

Fizjoterapeuta, pasjonat biegania, trener technik biegu, właściciel gabinetu Fizjoterapia Figat od 2009 roku. 

Posiada wieloletnie doświadczenie w zawodzie. Pełnił funkcję Trenera Odnowy Biologicznej ( 1999 – 2009 r) w PZLA, PZS, PZBnO. Jako fizjoterapeuta pracował przy programach telewizyjnych takich jak: Taniec z Gwiazdami , You can Dance czy Taniec na lodzie. Magister fizjoterapii, posiada dyplom fizjoterapeuty. Ukończył wiele  szkoleń zawodowych ( m.in. klawiterapia, liczne szkolenia z terapii manualnej, kinezjologytaping, taping, terapie powięziowe, trigger points, akupresury, polarity). Posiada dyplom Szkoły Terapii Manualnej K. Levita w Pradze i Akademii Wychowania Fizycznego – kierunek wf. Specjalista w wielu systemach ćwiczeń rehabilitacyjnych, w planowaniu i prowadzeniu treningu zastępczego oraz wprowadzającego. Posiada uprawnienia instruktora odnowy biologicznej, pływania i lekkiej atletyki. Obecnie Fizjoterapeuta Adidas Runner’s Warsaw.

„BIEGAM JUŻ OD 30 LAT. JAKO ZAWODNIK BIEGAŁEM W FINAŁACH MISTRZOSTW POLSKI NA 800 m.
PRZEZ 10 LAT BYŁEM KONTRAKTOWYM FIZJOTERAPEUTĄ W KADRZE OLIMPIJSKIEJ LEKKIEJ ATLETYKI, GDZIE PRACOWAŁEM Z NAJLEPSZYMI SPORTOWCAMI”
WZOROWA TECHNIKA BIEGU

Opracowany przez Szczepana autorski program treningowy wzorowej techniki biegu buduje odpowiednie wzorce ruchowe. 

Specjalny zestaw ćwiczeń to połączenie własnych doświadczeń w terapii z pacjentem, treningów sportowych, jak również z pracy z najlepszymi biegaczami na świecie.